Loading...
Giriş Yap Hesap Oluştur

Çağrı Merkezi / 0 555 140 68 68

KONUT FİYATLARI NEDEN DÜŞMEYE DEVAM EDİYOR?

Anasayfa Yazılar KONUT FİYATLARI NEDEN DÜŞMEYE DEVAM EDİYOR?
Sevdiklerinizle Paylaşın

KONUT FİYATLARI NEDEN DÜŞMEYE DEVAM EDİYOR?

KONUT FİYATLARI NEDEN DÜŞMEYE DEVAM EDİYOR? 

Son dönemlerde en çok merak edilen konulardan bir tanesi konut fiyatlarının bundan sonra ki zamanlarda nasıl seyredeceği oldu. Konut fiyatları geçtiğimiz aylarda büyük bir oranda düşüşe geçmişti. Peki konut fiyatları daha ne kadar düşmeye devam edecek?

Geçtiğimiz dönem mart aylarında düşüşe geçen konut fiyatları hala aynı seyirde gitmeye devam etmektedir. Konuta yapılacak olan yatırım talebinin henüz artmamış olması, faizlerin çok yüksek rakamlarda olmasıyla yakından ilgili. Genel olarak vatandaşlar son dönemlerde faizlerin yüksek seyretmesi sebebiyle, paralarını mevduat hesaplarında değerlendirmeyi tercih ediyorlar. İnsanların dışardan aldığı duyumlarla hareket etmeleri, eve arabaya yatırım yapmak gibi büyük girişimlerden haliyle kaçmalarına neden oluyor.  Dövizden beklentisi olanlar, daha çok dolara yönelmeyi tercih ediyorlar. Bu nedenle; dolar on lira olacak, on beş lira olacak şeklinde aslı olmayan iddialar sebebiyle ekonomik dalgalanmaların ne olacağını bilmediğimiz bu dönemlerde, maalesef yanlış tercihler yapabiliyoruz. Geçen yıllarda dövize yatırım yapmayı tercih eden vatandaşlar, şu an da zararda olmaları sebebiyle doğal olarak kara geçmek istiyorlar. Bununla birlikte; işsizlik oranlarının artması ve benzeri gibi bütün bu sebepler konutlara yatırım yapma talebini kesti.

KONUT KAMPANYALARI

Tüm bu anlattıklarımızın neticesinde, büyük konut ve inşaat firmalarının geçen yıllarda yaptıkları büyük kampanyalara 2019 yılı itibariyle çok sık karşılaşmadık. Bunun yerine bu senenin mart ayıyla birlikte yüzde 30, yüzde 40’lara varan yeni indirim kampanyalarıyla tanıştık. Bu da aslında bizlere düşüşün devam ettiğini ve devam edeceğinin bir sinyali oldu.

Bunun yanında bu sene karşılaştığımız en enteresan kampanyalardan biri konutta tanzim satışı oldu. Tanzim satışlarının genel amacı, fiyatların yüksek olması sebebiyle aradaki aracıyı oyun dışı bırakarak direk üreticiden tüketiciye satış yapmaktır. Bu kampanyalarda da amaçlanan komisyon alarak geçimini sağlayan emlak danışmanlarını aradan çıkarmak oldu. Fakat inşaat sektörüne yiyecek içecek almak gibi ihtiyaçların karşılandığı bir sektör olarak bakmak mümkün değildir. Bu nedenle bu kampanyaların ne kadar başarılı olduğu konusu tabii ki tartışmaya açık bir konu olacaktır.

ETİKETLER: tanzim satışı, emlak sektörü, konut fiyatlarındaki düşüş, konutlara yatırım yapmak

Hemen ücretsiz ilan verin, kısa sürede alıcı bulun.

Ücretsiz İlan Ver!

Hemen
İlan Başvurunuzu
Yapın.

Danışmanlarımız
Başvurunuzu
İncelesin.

İlanınız
Tüm Ağımızda
Ücretsiz Yayınlansın!

Emlaktaciri bilgi almak için, Hemen Arayın! 0 555 140 68 68

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.