Loading...
Giriş Yap Hesap Oluştur

Çağrı Merkezi / 0 555 140 68 68

EMLAK KONUSUNDA UZMAN AVUKAT

Anasayfa Yazılar EMLAK KONUSUNDA UZMAN AVUKAT
Sevdiklerinizle Paylaşın

EMLAK KONUSUNDA UZMAN AVUKAT

                           EMLAK KONUSUNDA UZMAN AVUKAT

Emlak avukatı, taşınmaz hukuku alanında uzmanlaşmış avukatları tanımlamak için kullanılan bir kavramdır. Taşınmazlar konusunda ülkemizde çok sık anlaşmazlık görülebilmekte ve bu anlaşmazlıklar mahkemeye taşınmaktadır. Dava konularında başı çekenler tapu tescil ve tapu iptal davalarıdır. Bu davalar söz konusu olduğunda da alanında uzmanlaşmış emlak avukatı ile çalışmak son derece önem taşımaktadır.

Gayrimenkul hukuku temelinde eşya hukukunun bir alt dalı olma niteliğini taşır ve Türkiye’de eşya hukukuna ilişkin uyuşmazlıkların büyük bir çoğunluğunun çözümlendiği hukuk dalı olarak karşımıza çıkar. Gayrimenkul dendiği zaman esasında arazi, arsa, apartman, bina ve konut gibi taşınmaz değerlerin varlığından söz edilmektedir. Gayrimenkul hukuku çerçevesinde belli başlı tanım ve açıklamalar ön plana çıkmakta ve bu hukuk dalının temelini oluşturmaktadır.

Bilindiği üzere ülkemizde inşaat sektörü hızla gelişmektedir ve son 10 yılda konut sayısı ile orantılı olarak hukuki uyuşmazlıklar ve gayrimenkul davaları da son derece artmıştır. Buna istinaden  emlak konusunda uzman avukatlara ihtiyaç gün geçtikçe artmaktadır. Davalara konu olan uyuşmazlıkların başında müteahhit firmaların satış vaadi sözleşmesine rağmen inşaatları bitirip alıcıya teslim edememesi, taahhüt edilen şeylerin yapılmaması, belirtilen sürelere uyulmaması, sözleşmede belirtilen ücretlerden farklı ücret talep etmeleri gibi konular gelmektedir.

İşte bu durumlarda devreye emlak avukatı girmektedir. İhtilaf durumunda dava açma, dava sürecinin işlemesi ve satışın gerçekleşmesi için görev emlak avukatına düşüyor. Avukatlar, tapu devrinde haksızlık durumunda tapu iptal, tescil gibi davalara bakabiliyor. Alım satım işlerinde bürokratik destek veren gayrimenkul avukatları, ipotek konulması, kaldırılması, paraya çevrilmesi işlemlerini takip ediyor. Kiracının tahliyesi, icrası, kira sözleşmesinin iptali gibi işlemler için de çalışan avukatlar haksız satış, miras bölünmesi, vasiyet gibi ülkemizde önem arz eden konularda mağdurların haklarını savunabiliyor.

Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve Türk Medeni Kanununda güvence altına alınan ve çok mühim bir hak olan mülkiyet hakkı çerçevesinde, emlak avukatları vatandaşların bu konuda yaşadığı bütün sorunlara yardımcı olabilmek ve haklarını savunabilmek için bütün emeğiyle çalışıyorlar.

Etiketler:Emlak Avukatı, Gayrimenkul Davası, Mülkiyet Hakkı, Hukuk

Hemen ücretsiz ilan verin, kısa sürede alıcı bulun.

Ücretsiz İlan Ver!

Hemen
İlan Başvurunuzu
Yapın.

Danışmanlarımız
Başvurunuzu
İncelesin.

İlanınız
Tüm Ağımızda
Ücretsiz Yayınlansın!

Emlaktaciri bilgi almak için, Hemen Arayın! 0 555 140 68 68

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.